Strona: Wsparcie użytkowników systemów informatycznych PRz / Centrum Informatyzacji

Wsparcie użytkowników systemów informatycznych PRz

helpdesk.prz.edu.pl , helpdesk - komunikaty

Podstawowym kanałem wsparcia użytkowników systemów informatycznych PRz jest witryna https://helpdesk.prz.edu.pl/, na której na bieżąco aktualizowane są informacje o najczęściej zgłaszanych problemach i sposobach odzyskania dostępu do konta. Porady opisują sposoby samoobsługowego rozwiązywania problemów – także w trybie automatycznym 24 godz. na dobę. Dostępne są tam formularze do kontaktów w sprawach nietypowych.

Można też korzystać z wiadomości e-mail wybierając jeden z kanałów kontaktowych, jednak w takim wypadku trzeba się liczyć z wydłużonym procesem obsługi.

UWAGA: w wiadomości e-mail konieczne jest podanie IMIENIA, NAZWISKA oraz w przypadku pracownika/studenta PRz konieczne jest PODANIE E-MAILA W DOMENIE PRZ.EDU.PL.

Kategorie zgłoszeń:

• Systemy Działu Kształcenia <diusos@lists.prz.edu.pl> (m.in. legitymacje ELS, studenckie konta pocztowe, eduroam studentów, USOSweb; USOS – pracownicy dziekanatów; SRS – System Rezerwacji Sal; KRK – Panel efektów kształcenia; Obsada zajęć dydaktycznych)
  • Usługi Uczelnianej Sieci Komputerowej <ni@prz.edu.pl> (m.in. pracownicze konta pocztowe; portale www; strony domowe; dostęp do sieci uczelnianej; eduroam pracowników; oprogramowanie antywirusowe)
  • Systemy Zarządzania Uczelnią <wz@prz.edu.pl> (m.in. EOD – Elektroniczny Obieg Dokumentów; HCM – Portal Pracowniczy; konta użytkowników w Active Directory)
  • Punkt Perso <biblio_info@prz.edu.pl> (m.in. wydawanie EKP – Elektronicznej Karty Pracownika; wydruk zresetowanego hasła do konta pracownika albo studenta; reset kodu PIN do karty; UWAGA STUDENCI – możliwe jest samoobsługowe resetowanie hasła poprzez SMS na numer podany w USOS)
  • Kandydaci <sir@prz.edu.pl> (dotyczy kandydatów na studia)
  • Centrum Informatyzacji <wi@prz.edu.pl> (m.in. zagadnienia jakości usług, rozwiązania informatyczne na przyszłość)

Jeśli sprawa jest interdyscyplinarna, należy wybrać kanał komunikacji, który według zgłaszającego pasuje najlepiej do sprawy, a w razie potrzeby zgłoszenie będzie przekazywane wewnętrznie pomiędzy działami.